W ciągu ostatnich kilku miesięcy pracownicy biurowi zostali zmuszeni do zmiany sposobu i miejsca wykonywania swoich zadań. Z biur przenieśliśmy się do domów.

Na zlecenie Fellowes zostało przeprowadzone badanie "Nowy system pracy". Podczas badania przeprowadzono wywiady z 7000 pracowników w całej Europie pokazujące organizację i wpływ, jaki ma praca wykonywana z domu na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Badanie dostarczyło wskazówek, w jaki sposób można usprawnić ten nowy system pracy w przyszłości.

WYNIKI BADANIA

Nowe badanie ujawnia, że…

  • Praca w domu ma szkodliwy wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników.
  • Niedostosowane stanowiska do pracy w domu i presja wywierana przez otoczenie zagrażają zdrowiu pracowników.
  • Prawdopodobnie trend do pracy zdalnej utrzyma się w przyszłości. Dlatego już teraz krytyczne znaczenie dla przedsiębiorstw i rządów ma dokonanie analizy obecnych stanowisk i dostosowanie ich oraz obowiązującego prawa do nowego sposobu pracy.Aby otrzymać pełne wyniki raportu skontaktuj się z:
Kamil Czaplicki, CluePR, e-mail: kamil.czaplicki@cluepr.pl

EKSPERT RADZI…


"Zaledwie co drugi Polak pracujący zdalnie przyznaje, że posiada w swoim domu osobny gabinet lub po prostu wydzielone miejsce do pracy. Praca zdalna z łóżka, kanapy czy też kuchennego blatu ma duży wpływ na pojawianie się objawów bólowych i przekłada się na gorsze wyniki w pracy, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do wzmożonej absencji. Zarówno pracodawcy jak i menadżerowie powinni jak najszybciej wdrożyć odpowiednie procedury ergonomiczne dotyczące pracy z domu."

Health and Wellbeing Expert

Michał Dachowski, fizjoterapeuta

POBIERZ
PORADY
SPRAWDŹ, CZY TWOJE STANOWISKO JEST ERGONOMICZNE
Health and Wellbeing Expert

ROZWIĄZANIA FELLOWES

Wprowadź ruch i prawidłową postawę podczas pracy, dzięki naszej gamie produktów ergonomicznych, które odmienią Twoje stanowisko pracy. Zadbaj o swoje zdrowie, samopoczucie i komfort pracy.
Pełną gamę produktów Fellowes można znaleźć na stronie: www.fellowes.pl